Miért hatásos az ózongenerátor bizonyos rovarok esetében?
Ez már alapból nem jelent jót azoknak az életformáknak, amelyeknek lételeme az oxigén. Ide tartoznak a rovarok is. Testük felületén számos légzőnyílás található, amelyek egy szövevényes spirálrendszerre csatlakoznak, amely behálózza a rovarok teljes testét és szállítva a belső szövetekhez az oxigént. A nyílásokat képes a rovar akár teljesen lezárni, amennyiben szükséges az életben maradásához. (Részletesen: https://hu.wikipedia.org/wiki/Rovarok )
Az ózont „belélegezve” a gáz ugyanúgy kárt képes okozni a rovar belső szöveteiben, mint emlősöknél a tüdő esetében. Innen már csak a rovaron múlik, hogy meddig képes kibírni oxigén nélkül, illetve van-e lehetősége elmenekülni a számára ártalmas légtérből.
Az ózon hatása megfelelő körülmények között
Rendben, tehát a tudomány szerint, van az az ózonkoncentráció, amely képes elpusztítani rovarokat. Meg kell vizsgálni, hogy ott, ahol mi szeretnénk optimálisak-e a feltételek, illetve, amennyiben igen, mekkora kibocsátású ózongenerátor szükséges. Az ózont már több rovarfajta tekintetében is alkalmazták, akár nagyságrendekkel eltérő készülékeket is kipróbálva. Ezek alapján általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb egy rovar, annál nagyobb töménységű ózongáz, így annál nagyobb kapacitású ózongenerátor lehet sikeres.
A következő pont a problémás terület. Alapvetés, hogy az ózongenerátort zárt térben használjuk, tehát például az eresz alatti darázsfészek ellen felesleges megpróbálni. A pincékben a jellemzően magas, 70% feletti páratartalom okoz gondot, mert ilyen szint felett a készülék kicsiny környezetében lesz csak hatásos az ózon, a levegő magas víztartalma villámsebességgel visszabontja a képződő gázt. Legtöbben lakásban, családi házban, vagy szállásadó apartmanjában, munkásszállón szeretnének megoldást. Ezek esetében, mindenképp szobánként, helyiségenként érdemes a kezeléseket végezni.